Vitajte na mojej stránke :-) Som autorom ôsmich kníh a recenzentom spolupracujúcim s viacerými vydavateľstvami. Na tejto adrese nájdete nielen tipy na čerstvé knižné novinky, ale aj informácie z prvej ruky o mojich vlastných chystaných tituloch, besedách či rôznych akciách, kde ma možno stretnúť ;-)

Blog

Vzdelanie ako symbol rozporu i osudu (T. Westoverová - Vzdelaná)

14.07.2019 09:22
Pamäti či všeobecne tituly postavené na osobných skúsenostiach autorov veľmi nevyhľadávam. K Vzdelanej som sa však dostal na odporúčanie znalkyne dobrých kníh (pozdravujem, Lucka), a tak som jej dal šancu. Musím povedať, že mi napokon celkom zaimponovala. So vzdelávaním mám dočinenia ako učiteľ...

Každá minca má dve strany (J. Pronská - Dve mince nádeje)

11.07.2019 16:46
Znie to priam neuveriteľne, ale Janka Pronská zapĺňa svojimi knihami naše knižnice aj srdcia už jedenásť rokov. Pamätám si celkom presne, ako som v jednom obchodnom reťazci prvýkrát vzal do ruky jej debut Zlatníkova chovanica a radoval sa z domácej produkcie historických romancí. Kto by vtedy...

Umenie a viera ako svetlo v temnote (K. Cambronová - Motýľ a husle)

10.07.2019 15:26
V posledných pár rokoch je téma druhej svetovej vojny omnoho častejšou ako kedysi. Žiaľ, je to spôsobené aj tým, že pamäť ľudí býva zradná a nové generácie si už natoľko neuvedomujú hrôzy, aké museli prežívať naši predkovia. Niektorí autori (či vydavateľstvá) sa chytili danej tematiky azda až...

Búranie mýtov o tajných agentkách (A. Mackay - Zabila!)

10.07.2019 06:48
Román Zabila! je krásnym príkladom, ako má vyzerať moderná, pútavá a originálna kniha. Hoci sa nájdu čitatelia, ktorí sa oháňajú výsostným postavením textu, pravda spočíva v tom, že veľkú rolu zohráva schopnosť upútať. Obálkou, farbami, technickým spracovaním... Vydavateľstvo Lindeni je na trhu...

Smrteľne bizarné nehody (P. Finch - Kořist)

08.07.2019 12:31
Britský autor Paul Finch sa dostal na môj  osobný rebríček top autorov krimitrilerov zásluhou románu Klub zabijáků. Išlo o tretiu časť série v "hlavnej úlohe" s detektívom Markom "Heckom" Heckenburgom. Nielenže išlo o absolútne napínavý a vygradovaný príbeh, ale v rámci celej série sa stal...

Vianoce v lete? S Červenákom určite! (Les prízrakov)

07.07.2019 14:57
Klišé v názve recenzie som si dovolil z celkom prozaického dôvodu - dej šiestej časti série historických detektívok majstra pera z Banskej Štiavnice je zasadený práve do obdobia zimných sviatkov. Hoci pre fanúšikov je každý nový prípad potešením, no nie? Či už sa z neho rovnako tešia notár Barbarič...

Tajnosti, vášeň a rozbitý svet (S. J. Maas - Na dvore z krídel a zmaru)

07.07.2019 07:43
Škoda, že séria Na dvore z tŕňov a ruží má iba tri časti. Na jeden strane je to dobre, príbeh nie je naťahovaný a vypĺňaný hluchými miestami, no v porovnaní napríklad s Trónom zo skla ide rozhodne o kratší výtvor. Sarah J. Maas však má v talóne určite množstvo ďaších nápadov, takže sa iste...

Svetová úroveň vesmírneho dobrodružstva (J. Plauchová - Druhá planéta)

01.07.2019 15:34
Jana Plauchová je jedna z mála autoriek sci-fi, po knihách ktorej siahnem aj dobrovoľne, a to napriek tomu, že danému žánru veľmi neholdujem. Svojimi predošlými dielami ma totiž presvedčila, že aj laik môže preniknúť do sveta technológií a vedeckého vývoja, ak je zvolený primeraný jazyk a spôsob...

Intenzívne odhaľovanie záhadnej minulosti (Ch. White - Nezvestná)

30.06.2019 09:24
Debut vychvaľovaný zvučnými menami môže zapôsobiť dvojako - buď čitateľa odradí ako sugestívna reklamná kampaň, alebo vzbudí jeho zvedavosť. Jeffery Deaver či Linda Castellová by predsa nemrhali slovami na niečo, čo sa im nepáči... Vydavateľstvo Tatran je našťastie zárukou kvality, a tak som...

Konečné zúčtovanie so zlými superhrdinami (B. Sanderson - Katastrofa)

29.06.2019 08:04
Pred rokom a pol som túžobne očakával pokračovanie série Pomstitelia, pretože prvý diel Metalurg ma poriadna navnadil a Brandon Sanderson sa vyšvihol na popredné miesto v mojom osobnom rebríčku autorov. Pyro však čiastočne podľahla (ide totiž o ženskú postavu) trendu slabších druhých častí, ale...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

V tejto rubrike nie sú žiadne články.